מטיילים בצפון?
תקפצו לכנאפה כעכ

מנת קינוח הרחוב הפופולרית ביותר בלבנון הגיעה לאגמון החולה בקרו אותי בדוכן הכנאפה שלי

let them eat Kaak

כנאפה כַּעַכְ היא מנת קינוח רחוב חגיגי, והיא מנת אוכל הרחוב הפופולרית ביותר ברחבי לבנון. בכל מקום – בטייל ליד הים, ברובע הקניות וברחובות השוקקים – תמצאו עגלות-דוכן שמוכרות את הווריאציה הלבנונית לכנאפה. זו כנאפה העשויה משכבת סולת עדינה ועשירה בסירופ סוכר ושכבת גבינה מותכת מעל. שתי השכבות הללו נכנסות לתוך כַּעַכְ, שלא סתם מזכיר את המילה העברית כַּעַךְ – בייגל. בקיצור – כנאפה בתוך בייגל!

Knafe

K

A

A

K

הכעכ אל עסרוני (כך נקרא שמו בלבנון) הוא בייגל דק מצופה שומשום בצורת שקיק או נאד קטן. הכאכ מתנפח באפייה עד שנוצר בתוכו מעין כיס קטן, כמו פיתה, שלתוכו מכניסים את מנת הכנאפה. בחלקו התחתון של הכאכ יש חור עגול שיוצרים בעת הכנת הכעך – מעין ידית שנוצרה כנראה מכמה סיבות: כך גורעים קצת מהבצק וחוסכים, הכיס שנותר מצטמצם בנפחו, ובזכות החור אפשר להשחיל את הכעכ על גבי מוט או חוט ולתלות על עגלת הרוכל.
מה קורה כשמשלבים את השניים? קודם כל, הכעכ מאזן את המתיקות של הכנאפה. ושנית, הוא מוסיף מרקם של התנגדות, הפוך מהעדינות הרכה של הכנאפה. כך נוצר הביס המושלם. קשוח ומאתגר מבחוץ, מתפנק ומתמסר מבפנים. הרוכלים בלבנון נוהגים להמתיק את הכאכ בסירופ סוכר לפני שמחדירים אליו הכנאפה. הסירופ מרכך את בצק הבייגל, והופך את הבייגל לסוג של דבר מתיקה בפני עצמו.

E

N

I

B

M

O

C

E

F

A

N

K

וכמה מילים על הכנאפה עצמה. בגדול, קיימים שני סוגים עיקריים של כנאפה. בארץ מוכרת יותר הגרסה שעשויה משערות קדאיף – מחוספסת וקריספית. שערות קדאיף הן בעצם בצק על בסיס קמח שבתהליך ייצור תעשייתי מוזלף דרך צינור עם חורים קטנטנים על גבי פלטה חמה. כך נוצרות השערות החרוכות הללו, שנותנות מרקם פריך ומענג. הסוג השני של הכנאפה הוא הסוג הרך, המוכר בארץ בשם "כנאפה סולת". מכינים אותה על בסיס קמח סולת, ממנו מכינים בצק שמייבשים בתנור ואז טוחנים למרקם חולי, המזכיר מאוד קוסקוס. את הסולת המעובדת מפזרים מעל לשכבת סמנה (חמאה מזוקקת) ולמעלה מוסיפים את הגבינה. ולמתלבטים, יש גם כנאפה מתלבטת – מחאיירה – כנאפה שלא החליטה אם היא עדינה או מחוספסת, ויש בה גם שערות קדאיף וגם סולת. גם וגם.

היכן?

-שוק האיכרים, נמל תל-אביב. ראשון סגור -שוק האוכל הצפוני, אגמון מרקט, בכניסה לאגמון החולה
צמוד למלון גליליון. חמישי 12:00-20:00 שישי 10:00-16:00 שבת 12:00-18:00 ________________ אגמון מרקט- סגור עקב המלחמה

מתכננים אירוע בקרוב?

צרו איתנו קשר במייל או בנייד KNAFEKAAK@GMAIL.COM 053-6290591 

הניוזלטר של בית אלמונה​

הרשמו לניוזלטר והתעדכנו לפני כולם במתכונים חדשים , הטבות מבצעים חמים.

Close הסל שלי
Close Wishlist

Close
תפריט
קטגוריות


הניוזלטר של בית אלמונה

הרשמו לניוזלטר והתעדכנו לפני כולם במתכונים חדשים , הטבות מבצעים חמים.

 
דילוג לתוכן